Nieuwtjes en tips voor bezoeken

*Tijdens de maanden mei en juni gaf de Vilvoordse Kunstenaar Pierre Bogaerts een cursus aquarel, basistechnieken en andere technieken.  Dit werd erg gesmaakt door onze leden, en een voortzetting hiervan zal zeker plaatsvinden rond dezelfde tijd volgend jaar.  Dus voorzie dit reeds in jullie agenda (mei/begin juni – woensdagnamiddag)(verdere info via info@kksteen.be )

*in augustus gingen ook weer de zomer-aquarelcursussen door van de koninklijke Portaelskring te Vilvoorde, o.l.v. Jan Van Lysebetten. Ook hieraan werd deelgenomen.  Info  www.portaelskring.be

*Ook onze voorzitter Peter Livens geeft nog steeds tekeninitiatie op maandagavond van 19.30 h tot 20.30 h, gratis voor leden, niet-leden ook welkom, (aan hen wordt echter wel een democratisch bedrag per les gevraagd).  Het  1e luik van deze cursus startte maandag 14/9 en behelst een 6-tal lessen.( verdere info bij peter@livens.net )

*2-wekelijks houdt Daniel Wenseleir nog steeds de initiaties, op donderdagnamiddag van 14.00 tot 17.00 u (info jelle.wens@outlook.be of jelle.wens@skynet.be ), dit is enkel voor leden.

*Eind augustus werd een blijvend kunstwerk ingehuldigd te Kapelle op den Bos, het resultaat van het project WEG VAN WATER (2013).  Een samenwerking van Kapelse leerlingen (lagere graad), rusthuis Akapella, de Vilvoordse Portaelskring en enkele leden van onze Kunstkring ’t Steen uit Weerde.  Ook onze kunstkring zal in de loop van 2016 zijn blijvend kunstwerk installeren, hieraan werkten de Zemstse Grabbelpassertjes mee in 2013. Wij houden jullie op de hoogte van de vooruitgang hiervan!

Sfeerbeeld foto Juliaan Deleebeeck.

Sfeerbeeld

*Belfius stelt topwerken tentoon in Rogiertoren

Een 100-tal topwerken uit de Belfius Kunstcollectie zullen voortaan twee keer per maand opengesteld worden voor het grote publiek. De kunstcollectie is één van de grootste van ons land en omvat vooral Belgische hedendaagse en moderne…

BRUSSELNIEUWS.BE

 

*Verschillende leden van onze Kunstkring bezochten reeds de Vilvoordse Kantfabriek, een nieuw project in een stukje erfgoed!

Kunst in de Kantfabriek blijft bekoren (Tekst Marc Corbanie)

www.spectrumbeeldendekunst.be/418694505

Nog tot en met zondag 27 september zet de Kantfabriek haar deuren wagenwijd open voor liefhebbers van beeldende kunst, telkens van donderdag tot en met zondag tussen 11 en 18 uur. …

Lees meer

Ook volgende expo’s zijn nog een aanrader, en vergeet niet dat MONS nog steeds Culturele Hoofdstad is en constant evenementen organiseert, check regelmatig hun website ( www.mons2015.eu )

 

* Folds in time – Eén tentoonstelling op twee locaties met werk van Lili Dujourie, tot 4/10, in S.MA.K. Gent en Mu.ZEE Oostende, www.smak.be en www.muzee.be

* Vurig China – Monumentale hedendaagse beeldhouwkunst uit China, tot 4/10 in Les anciens abattoirs Mons,www.mons2015.eu/nl/vurig-china

* Proximus Art Collectie – Kunst uit de jongste decennia uit de collectie van Proximus, tot 4/10 in Museum Dhondt-Dhaenens in Deurle, www.museumdd.be

* Karel Dierickx – Voorstelbare werkelijkheid: de ontwikkeling van zijn werk van 1970 tot 2014, tot 11/10 in Raveelmuseum Machelen-aan-de-Leie, www.rogerraveelmuseum.be

* Triënnale Brugge – Kunst en architectuur in de historische stadskern, tot 18/10, diverse locaties in- en outdoor, www.triennalebrugge.be/nl

Atopolis – Expo over een ideale stad, samengesteld door Wiels Brussel voor Mons 2015, tot 18/10 in Manège de Sury in Bergen, www.mons2015.eu/nl/atopolis

* Contour 7 – Zevende biënnale voor bewegend beeld (video’s, films, installaties, performances), tot 8/11 in het stadshart van Mechelen, http://contour.be

* Marcel Broodthaers – Werk, films en documenten, tot 15/11, Herbert Foundation Gent,www.herbertfoundation.org

* Fotografiemissie Mons 2015 – Charleroi door de lens van Stephan Vanfleteren, tot 6/12, Musée de la photographie Charleroi, www.mons2015.eu/nl/node/230

Wenst u kennis te maken met de werking van ons atelier, steeds welkom op maandag- en donderdagavond van 19.30 tot 22.00 u

(dan is er ook telkens iemand van het bestuur voor meer uitleg)

! Ons atelier is een vrij atelier waar ieder zijn eigen ding kan doen.  Wij  richten ook initiaties in, om onze leden andere technieken aan te leren.  We zijn echter geen teken- of aquarelschool, jullie worden begeleid door academisch geschoolde leden, die dit doen als vrijwilliger.  Soms wordt er een docent van buiten de kring uitgenodigd, waarvoor je dan het door die persoon gevraagde ereloon betaald.

Tot de volgende!

Geef een reactie